Синонім
- Behen vulgaris Moench
- Silene behen var. cucubalus Kuntze
- Silene inflata var. pubescens DC.
- Silene latifolia var. pubescens (de Candolle) Farwell
- Silene pseudobehen Schur
- Silene pseudobehen Schur ex Nyman
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Лікарська рослина
Примітки
Детально
Рослина поширена в Європі, Малій і Середній Азії, на Кавказі, Сибірі, в Гімалаях, Монголії, Японії, Північній Америці та Північній Африці.
В Україні росте по луках, узліссях, галявинах, у світлих лісах, на вирубках, пустирях, узбіччях доріг, по канавах; частіше трапляється на прирічкових луках, переважно в південних областях засмічує посіви хлібних злаків.
Багаторічна сизо-зелена рослина з одним або декількома гладкими, у верхній частині гіллястими стеблами висотою до 60 см. Листя досить вузьке, овальне або ланцетоподібне, загострене, внизу розташовані густіше, на черешках. Квітки білі, понад 1 см діаметром, чашечка пузиристо-роздута, світло-зелена, з мережею зеленуватих жилок. Цвіте з червня до вересня.
Всі частини рослини містять сапоніни. У народній медицині настій або відвар трави застосовують при розладі нервової системи, як заспокійливе, знеболююче і антитоксичний засіб.
Література
- Гончаренко В.І., Калінович Н.О. Флора судинних рослин Шацького національного природного парку // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Сер.: Біологічні науки. - 2009. - №2. - С.5-17.
View source
Експерти
- Олександр КУЗЯРІН к.б.н., e-mail: kuzyarin@gmail.com