Синонім
- Agaricus fascicularis Huds.
- Agaricus elaeodes Fr., 1838
- Agaricus praticola (Pers.) J. Otto, 1816
- Agaricus sadleri Berk. & Broome
- Agaricus subviridis Berk. & M.A. Curtis, 1868
- Nematoloma subviride (Berk. & M.A.Curtis) A.H. Sm.
Народна назва
Опеньок сірчано-жовтий несправжній, Лжеопеньок сірчано-жовтий, Гіфолома сірчано-жовта, Гіфолома групова, Підпеньок несправжній
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Отруйний вид
Примітки
Детально
За винятком Африки і Антарктиди розповсюджений на всіх континентах, також на багатьох островах. У Європі широко поширений.
Розповсюджений по всій території України.
Росте з травня до самих морозів, в листяних, хвойних та змішаних лісах, в лісопосадках, в парках, в садах, на старих трухлявих пеньках, на трухлявій деревині, біля стовбурів старих дерев та кущів, групами, скупченими групами, пучками, колоніями.
Отруйний гриб. При вживанні в їжу гриб викликає тяжке, іноді смертельне отруєння. Основними токсинами гриба є фасцикулол E та фасцикулол F. Опеньок сірчано-жовтий іноді помилково приймають за опеньок справжній, від якого він відрізняється зеленим кольором пластинок, жовтою шапкою.
Література
- Глеб Р.Ю., Бласер С., Гринчук Є.Р., Чумак В.О. Ксилотрофні гриби Угольсько-Широколужанського букового пралісу // Природа Карпат: науковий щорічник Карпатського біосферного заповідника та Інституту екології Карпат НАН України. – 2019. – №1(4). – С.50-62.
View source