Опис
Родина комах з ряду жуків (Coleoptera), яка об'єднує близько 2000 видів. Представники цього таксону відомі здатністю до біолюмінесценції.
Ці жуки найбільшого різноманіття досягають у тропічних широтах, проте трапляються і у помірному кліматі. Їх можна зустріти у Європі, Північній Америці, Азії — від Японії на півночі до Малайзії на півдні. Світляки полюбляють місця з помірною та високою вологістю, попадаються на болотах, луках, в лісах, в лісостепу поблизу води. Деякі тропічні види постійно мешкають у печерах.
Органи, що випромінюють світло, знаходяться найчастіше в задній частині черевця, рідше розташовані попарно по бокам черевних сегментів. Кожен такий орган являє собою купу клітин-фотоцитів, обплетених трахеями та нервами. Фотоцити наповнені речовиною люциферином, яка окиснюється киснем, що надходить до клітин через трахеї. Внаслідок окиснення хімічна енергія вивільняється у вигляді світла. Хвильовий діапазон доволі широкий і залежить від виду комахи світляки можуть випромінювати жовте, зелене, блакитне, червоне світло.
Личинки наземні або водні, з пласким тілом. Водні личинки мають розгалужені черевні зябра.
Експерти