Taxon explorer
Sylviidae - Кропив'янкові або Славкові
Опис
Велика родина птахів ряду Горобцеподібних. Разом з Дроздовими є найбільшою родиною ряду. Дуже близькі до родини Тимелевих (Timaliidae), через що чітке віднесення видів до тієї чи іншої родини досить ускладнене. На основі морфологічної та екологічної подібності до даної родини часто включають золотомушок; нерідко крпив'янкових об'єднують з Мухоловковими та Дроздовими у родину мухоловкових. За результатами молекулярних досліджень у останній час багато родів виводять з родини кропив'янкових до інших.
Поширені на усіх континентах, крім Антарктиди. Населяють ліси, зарості кущів та навколо водної рослинності на рівнинах і в горах, від тундри до пустель.
Кропив'янкові — потайні птахи з денним, присмерковим або (рідше) нічним способом життя. Багато видів мелодійно співають (у деяких також старі самки). У видів, які ззовні дуже подібні, пісні добре відрізняються. Ряду видів властива імітація звуків.
У позагніздовий період зустрічаються поодинці, парами або невеликими групами.
Форма гнізд та їхнє розташування сильно варіюють: від акуратних чашоподібних споруд, які розміщуються на гілках дерев і кущів або між вертикальними стеблами трави і очерету, до влаштованих на землі «наметів» з бічним входом. Забарвлення фону яєць та його рисунок дуже мінливі. У кладці 4—6 яєць; у деяких видів 2 кладки на рік. Моногами. Насиджують 11—14 днів та приблизно такий самий період вигодовують пташенят обидва партнери. Після вильоту з гнізд молодих ще декілька днів догодовують батьки.
Живляться дрібними безхребетними, рідше ягодами. Корм збирають у кронах дерев та кущів, серед трави, ловлять комах у повітрі, рідше на землі.
У помірній смузі усі види є перелітними.
Систематика родини значно відрізняється за різними класифікаціями. Традиційно родина включає близько 48 родів та близько 280 видів.
Експерти