НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Taxon explorer

Taxon explorer
Coenonympha iphis (Denis & Schiffermüller) 1776 - Сінниця іфіс
Синонім
  • Papilio glycerion Borkhausen, 1788
  • Coenonympha carpathica Hormuzaki, 1897
  • Coenonympha glycerion (Borkhausen, 1788)
  • Papilio iphis Denis & Schiffermüller, 1775
Народна назва Сінниця ґліцеріон, Прочанок Глікеріон, Окатик ґліцеріон
Природоохоронний статус No status defined
Цінність виду
Примітки
Опис Coenonympha glycerion glycerion (Borkhausen, 1788) Coenonympha glycerion iphioides Staudinger, 1870 Вид поширений у лісовій зоні Східної Європи та Північної Азії, на Кавказі і Закавказзі, на Забайкаллі. В Україні трапляється у лісовій і на півночі лісостепової зонах та у Карпатах на висоті до 1000 м над рівнем моря. Західна Україна, місцями звичайний, узлісся, галявини, луки різних типів, VI-VII (Канарський, 2007). Довжина переднього крила 14-19 мм. Мешкає на узліссі, лісових полянах, біля доріг у змішаних та широколистяних лісах. Метелики літають з початку червня (в лісостепу і в Карпатах з кінця травня) по серпень. Самиці відкладають поодинокі яйця на кормові рослини. Кормовими рослинами є злакові Brachypodium sp., Briza media, Bromus erectus, Cynosurus cristatus, Deschampsia sp.
Література
  • Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
    View source
  • Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.

Веб ресурс
Експерти