Опис
Дерновинні, рідко короткокореневищні багаторічники 15-150 (200) см заввишки. Стебла зазвичай прямостоячі з розставленими вузлами. Суцвіття — прямі або більш-менш пониклі, зазвичай лінійні колосся 4-18 (30) см завдовжки з віссю, що не розпадається при плодах.
Рід поширений в помірних зонах обох півкуль.
Рід нараховує понад 200 видів.
Близьким до роду Elymus (Пирійник) є рід Elytrigia (Пирій) Деякі автори об'єднують ці два роди. У «Словнику українських наукових і народних назв судинних рослин» Юрія Кобіва назва Elytrigia є синонімом роду Elymus (пирій). Також у цьому словнику пирій є однією з назв роду Agropyron Gaertner (житняк). Однак на думку інших авторів між таксонами Elytrigia і Elymus більше відмінностей ніж між таксонами Elytrigia і Agropyron, які є окремими родами у авторів, які об'єднують перші два роди в один. У своїй монографії «Злаки України» (1977) Юрій Прокудін для флори України приводить лише три роди з триби Triticeae: Agropyron, Elytrigia та Leymus, інші зведені до синонімів. За останнім зведенням судинних рослин України (Mosyakin, Fedoronchuk, 1999) триба Triticeae у флорі України представлена 5 родами і 36 видами: Agropyron — дев'ять видів, Elymus — чотири види, Leymus — чотири види, Elytrigia — 18 видів, Psathyrostachys — 1 вид.
Наразі всі перераховані роди більшістю науковців визнані самостійними, вони повністю різняться не тільки за своїми анотомо-морфологічними особливостями та екологією, але й за походженням, хоча деякі види відносять то до одного, то до іншого роду.
Експерти