Синонім
- Papilio hippothoe Linnaeus, 1761
- Chrysophanus chryseis (Denis & Schiffermüller, 1775)
- Chrysophanus eurydame Hoffmansegg, 1806
- Lycaena eurydice (Esper, 1804)
- Papilio eurybia Ochsenheimer, 1808
- Polyommatus stiberi Gerhard, 1853
Народна назва
Червінець щавелевий, Червінець гіппотоя
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Опис
Вид досить поширений в Європі та Північній Азії від Іспанії та Франції до річки Амур.
В Україні трапляється у лісовій і лісостеповій зонах та в Карпатах. Його можна спостерігати на вологих та заболочених луках, узліссях, вздовж берегів річок та озер.
Західна Україна, місцями звичайний, вологі луки, галявини та узлісся, торфові болота, VI-VII (Канарський, 2007).
Довжина переднього крила 17 мм. Крила самця, вогненно-червоні зверху, як правило, мають пурпуровий відтінок по передньому краю передніх крил і в задній половині задніх. Передні крила самиці тьмяніші, з рядом чорних крапок, задні крила, як правило, коричневі з помаранчевою облямівкою. Низ жовтувато-сірий з чорними крапками і мінливою помаранчевою плямою на передніх крилах.
Гусінь темно-зеленого забарвлення зі світлими проміжками між сегментами. Лялечка темно-жовта з чорними крапками.
Метелики літають з травня по серпень. Самиця відкладає по одному яйцю на кормову рослину. Гусінь розвивається з серпня. Живиться листям гірчака зміїного та різних видів щавелю. Зимує в стадії гусениці. Заляльковується в травні в ґрунті.
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.
Веб ресурс